חברות סלולריות

חברות_סלולריותהטלפון הסלולרי שהגיע לישראל בשנות השמונים הפך עד מהרה לחברו הטוב ביותר של האדם וכיום אין כמעט בנמצא אדם אשר אינו מחזיק במכשיר סלולרי. עם הגעתו של הטלפון הסלולרי, קמו מספר חברות אשר ביקשו לתת שירות ללקוח ולמכור לו מכשירים שונים ובכך לצבור רווחים. במהלך השנים חלו מספר שינויים בשוק הסלולר בישראל אשר שינו את כללי המשחק בו, והציבו את הלקוח כבעל הכוח לעומת המצב הקודם שהונהג עד אז. כיום קיימות בישראל מספר חברות סלולריות ובניהן מספר חברות שמוגדרות כמפעילות וירטואליות.
פלאפון- החברה הסלולרית הראשונה שקמה בישראל הייתה חברת פלאפון אשר הוקמה בשנת 1985 על ידי מוטורולה ותאדירן. בימים שבהם הוקמה פלאפון היה הטלפון הסלולרי מיועד בעיקר לפלח שוק המנהלים וצרכנים בעשירונים העליונים ולכן הציגה החברה את המכשיר ככלי עבודה. "פלאפון" החליפה את הלוגו שלה פעמיים בלבד מאז הקמתה וכיום היא מזוהה עם לוגו כחול כמו שאר המותגים של חברת בזק.
סלקום- לאחר שנים לא מועטות שבהן הייתה פלאפון למונופול בענף הסלולר קמה חברת סלקום בשנת 1994. עם כניסתה לשוק הסלולר, פנתה סלקום לקהלים רחבים יותר לעומת קהליה של חברת פלאפון והורידה בצורה משמעותית את עלות הרכישה והשימוש בטלפונים הסלולרים. הלוגו של סלקום, המזוהה עם הצבע סגול, עבר שינויים במהלך השנים והן הסיסמאות המלוות אליו כגון "תמיד מחובר" שהשתנה ל"בשבילי הכוכב זה אתה" ולבסוף ל"ככה זה כשאוהבים".
מירס/הוט מובייל- חברת מירס תקשורת הוקמה בשנת 1994. בתחילה פעלה מירס בתחום שהציע רשתות אלחוטיות לחברות ולגופים בטחוניים. בשנת 2010 נמכרה החברה והפכה להיות מוכרת בשם הוט מובייל שהיא אחת מהחברות המרכיבות את קבוצת HOT.
אורנג' פרטנר- אורנג' הייתה חברת הסלולר השלישית שנכנסה לשוק הסלולר בישראל. החברה החלה לפעול בשנת 1999 וזאת לאחר מספר ניסיונות שבהן נדחתה בקשתה לפעול בשוק בטענה שאין מקום בישראל לרשת סלולרית נוספת. אורנג' הייתה החברה הראשונה שהשיקה טכנולוגית GSM אשר אפשרה ללקוחותיה שימוש במכשירים הסלולרים שלהם במקומות בעולם שבהם קיימת רשת דומה. בשנת 2007 קיבלה אורנג' רישיון להפעלת שירות טלפוניה קווית פנים ארצית. לוגו החברה מזוהה עם הצבע כתום והיא החברה השנייה בגודלה מבחינת כמות מנויים כיום.
גולן טלקום- גולן טלקום החלה לפעול בשנת 2012 והיא מייצגת את תחילת המהפכה בשוק הסלולר בישראל. החברה הוקמה על ידי מיכאל גולן, איש עסקים מצרפת וסיסמתה היא "מספיק להיות פרייארים". המודל העסקי של החברה מבוסס על תמחור חודשי נמוך ביותר קבוע מראש במקום על דקות שיחה.

כל החברות הללו משווקות מכשירים של מגוון חברות. מבין המכשירים ניתן למצוא אייפון, גלקסי, HTC, בלקברי ועוד.

סגור לתגובות.