גלקסי

מכשירי הטלפון הסלולרים מבית גלקסי כוללים סדרה של מכשירים בעלי מערכת הפעלה גוגל אנדרואיד. מכירותיו הראשונות של המכשיר אשר החלו ביוני 2010 סימלו את סמסונג כמתחרה העיקרית של מכשירי האייפון מבית אפל.
הדגם הראשון הוא הGalaxy S 1 שיצא כאמור בשנת 2010. דגם זה כולל מעבד של גלקסי, זיכרון של 512 מגה בייט וכן אפשרות להרחבתו באמצעות כרטיס זיכרון, ומסך בגודל 4 אינץ'. למכשיר הגלקסי מצלמה ברזולוציה של 5 מגה פיקסל, המסוגלת לזהות חיוך, כוללת פוקוס אוטומטי וכן כוללת אפשרות להקלטת וידאו באיכות גבוהה.
לפני הדגם הבא שהוציאה החברה, יצא דגם ביניים הנקרא Galaxy Plus אשר הושק במרץ 2011. השיפורים במכשיר זה כללו נפח זיכרון גדול יותר, הגדלת תחום הצבעים במכשיר, הגדלת הספק הסוללה והבניית דיבורית במכשיר.
הדגם השני מבית גלקסי, ואולי המצליח ביותר, הוא Galaxy S 2 אשר הושק לראשונה בפברואר 2011. המכשיר שבר את שיא ההזדמנות של האייפון 4 של אפל כאשר הוזמנו מראש כ-200 אלף מכשירים במדינה אחת לעומת 110 אלף הזמנות בלבד של האייפון הרביעי. השדרוגים במכשיר כללו מעבד חזק יותר, מאיץ גרפי, אחסון פלאש בנפח 16/32 ג'יגה ומסך בגודל של 4.3 אינץ'. עוביו של המכשיר עומד על 8.2 מ"מ ובכך יתרונו העיקרי מגרסתו הקודמת של המכשיר, הגלקסי הראשון שעוביו עומד על 10 מ"מ ולכן, לדעת משתמשיו פחות נוח לשימוש.
הדגם הבא שיצא מבית גלקסי הוא Galaxy S 3 אשר כלל שדרוגים רבים במכשיר. המכשיר כולל מעבד בעל ארבע ליבות, זיכרון נדיף ראם וזיכרון פנימי בנפח 16 עד 64 ג'יגה. מסכו של המכשיר הוא מסך מסוג מולטי טאץ' של זכוכית מוקשחת בגודל 4.8 אינץ'. כמו כן, המכשיר כולל מצלמה אחורית ברזולוציה של 8 מגה פיקסל ופלאש מסוג לד וכן מצלמה קדמית לשיחות וידאו.
הדגם האחרון שהיצא לאחרונה הינו Galzxy S 4 וכצפוי הוא בעל נתונים מרשימים. המסך שלו הגיע לכדי 5 אינץ'. בעל מעבד ארבע ליבות, מצלמה אחורית ברזולוציה של לא פחות מ-13 מגה פיקסל. המכשיר דק יותר וגדול יותר במימדים. בעל נפח זהה של 16 עד 64 ג'יגה ובעל רזולוציה גבוהה מקודמו.
כל המכשירים מבית גלקסי עובדים על בסיס מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל החל מגרסה 2.1 ומעלה. המכשירים כוללים מקלדת וירטואלית, נגן מדיה המאפשר האזנה לקבצי אודיו וצפייה בסרטים, wi-fi, מקלט GPS, וסוללת ליתיום נטענת. כמו כן המכשירים מגיעים עם יישומים מובנים כגון מערכת ניהול קבצים, אימייל, יישום להורדת רינגטונים וכן יישום המאפשר הורדת אפליקציות מהחנות הוירטואלית של סמסונג.
הטלפון הסלולרי מבית גלקסי ללא ספק מהווה מתחרה הגון לטלפון הסלולרי מבית אפל, האייפון המפורסם. רבים מעדיפים כיום את השימוש בגלקסי על פני השימוש באייפון בעיקר בשל טענה כי מערכת ההפעלה שלו נוחה וקלה יותר לשימוש.

סגור לתגובות.